Otomotiv

En İyi Menzile Sahip 10 Elektirikli Otomobil

En iyi menzile sahip elektrikli otomobillere baktığımız zaman ise Tesla’nın yine bu konuda zirvede olduğunu görmekteyiz. Çünkü Tesla’nın Model S sedan otomobilinin P100D versiyonu tek şarj ile 550 kilometre civarı yol yapabiliyor. Bu elektrikli otomobil aynı zamanda süper otomobillere rakip bir 2.5 saniyelik 0-100 km/s hızlanmasına da sahip. Model S otomobilinin en alt donanım paketi olan 75D’nin bile 440 kilometre civarında bir menzil değerine sahip olması ise takdiri hakediyor.

Tesla’ya en yakın menzili sunan otomobil ise elektrikli bir kompakt hatchback olan Chevrolet Bolt oluyor. Belirtilene göre bu araç tek şarj ile 383 kilometre yol yapabiliyor. Listemizdeki geri kalan elektrikli otomobil modelleri ise genellikle 170 kilometre ile 240 kilometre arasında değişen menzil değerlerine sahipler. Bu değerler kulağa az gelebilir fakat şarj istasyonlarının sayısının her geçen gün artmaya devam ettiği düşünülürse makul olarak kabul edilebilir.

Piyasaya çıkacak olan yeni Jaguar i-PACE vb. onlarca yeni elektrikli otomobil olsa da bizim bu listemizdeki otomobiller an itibariyle satın alınabilecek en iyi menzile sahip elektrikli otomobiller oluyor.


2019 Yılının En İyi Elektrikli Otomobilleri:

1- BMW i3 120Ah
2- Audi E-tron
3- Kia e-Niro

4- Tesla
5- Tesla Model 3
6- Mercedes-Benz EQC
7- Renault Zoe
8- Audi e-tron Sportback
9- Porsche Taycan
10- Hyundai Ioniq

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir